м. Голосіївська
м. Київ, вул. Козацька 88
Пальмира Mental Клініка лікування психіатрії
м. Голосіївська
м. Київ, вул. Козацька 88
095 540 14 11 цілодобова консультація

Лікування фобій Фобії

Лікування фобій у приватній клініці психіатрії та психотерапії.

  • Державна ліцензія МОЗ
  • Комфортні умови проживання
  • Комплексна програма лікування
  • Кваліфіковані спеціалісти
  • Анонімно та конфіденційно
095 540 14 11

ЧОМУ ВИБИРАЮТЬ НАС?

НЕ ПОТРІБНО БІГАТИ ПО КЛІНІКАХ

Весь спектр послуг в 1 місці — від обстеження та лікування до реабілітації

Сучасне лікування

Сучасне лікування

Для лікування пацієнтів використовуються міжнародні протоколи лікування, тільки якісні сертифіковані лікарські препарати;

Фахівці

Фахівці

Фахівці клініки регулярно проходять курси підвищення кваліфікації, беруть участь у наукових конференціях та обмінюються досвідом та знаннями із закордонними колегами.

Цілодобово

Цілодобово

Медцентр працює цілодобово, а фахівці можуть виїхати додому до хворого у будь-який час дня та ночі;

Анонімність

Анонімність

Лікування хворих проводиться без постановки на облік та зі збереженням їх конфіденційності;

24/7

24/7

Служба підтримки хворих доступна цілодобово;

Медична ліцензія

Медична ліцензія

Ми ліцензована психіатрична виїзна служба в Києві, яка має право надавати професійну медичну допомогу вдома у пацієнта;

Приїдемо в будь-який район

Приїдемо в будь-який район

Виїзд - цілодобово

Виїзд - цілодобово

Кваліфіковані медсестри

Кваліфіковані медсестри

Дотримання асептики

Дотримання асептики

Фобія - сильний, перебільшений страх чогось, що становить невелику небезпеку чи не небезпечно взагалі. Фобія відрізняється від страху нераціональністю, невідповідністю тривоги до рівня реальної загрози. Фобії поділяються на чотири Основні групи - страх перед тваринами, навколишнім середовищем, ситуаціями, каліцтвами та травмами.

Симптоми фобій

Основний прояв фобій - неконтрольований страх, який супроводжується:

  • задишкою, почуттям ядухи;
  • прискореним серцебиттям, збоями серцевого ритму;
  • болем, дискомфортом у грудях;
  • Нудотою;
  • підвищеним потовиділенням;
  • відчуттям нестійкості, запамороченням;
  • страхом непритомності, втрати контролю за ситуацією, смерті.

Психотерапевтичне лікування фобій. Проводимо курс психотерапії, щоб встановити причину тривоги, зменшити чи усунути її, скоригувати неадекватну реакцію подразник, навчити пацієнта розслаблятися.

Медикаментозне лікування фобій. Підбираємо препарати, які полегшують та послаблюють прояви тривоги. Використовуємо такі кошти:

  • бета-блокатори для блокування вироблення адреналіну, гормону страху;
  • антидепресанти для усунення апатії, зниженого настрою;
  • транквілізатори для усунення вегетативних симптомів тривоги, наприклад, головного болю, нудоти після перенесеного напад страху;
  • нейролептики усунення «захисних ритуалів», наприклад, нав’язливого стукоту чи рахунки.

Не менше половини з усіх звертаються до психіатрів, психотерапевтів та психологів за допомогою мають різного ступеня вираженості афективні розлади.

АРАХНОФОБІЯ - СТРАХ ПАВУКІВ

Арахнофобія- нав’язливий страх павуків та подібних до них комах. У перекладі з грецької означає “павук + страх”.

Арахнофоб не тільки цурається місць, де теоретично можуть з’явитися членистоногі комахи, але й уникає їх зображень, що прагнуть їх знищення при першому вигляді, постійно чекає їх появи, стежить за дотриманням абсолютної чистоти підлоги, стін та стель.

Симптоми арахнофобії

У більшості випадків арахнофобія протікає легко, змушуючи відчувати страх лише побачивши павуків, що буває щодо рідко. Такі люди зазвичай не шукають допомоги у фахівців, тому що якість життя в цілому через це не порушено.

При середній вираженості нав’язливих страхів перед павуками стан важчий і приносить щоденні страждання. Думки про зустріч з павуками стають буквально постійними супутниками, супроводжуються яскравими напливами. уявлень та фантазій з неприємними та моторошними образами павукоподібних істот.

Тяжка арахнофобія проявляється вираженими панічними нападами, вегетативними розладами у вигляді тремтіння, серцебиття, задишки та почуття нестачі повітря, порушеннями шлунково-кишкового тракту (запори, діарея), підвищеної пітливості. Порушується сон і апетит, пацієнт насилу залишає своє житло.

На відміну від більшості інших фобій особи з арахнофобією не усвідомлюють того, що страх не має жодної об’єктивної причини та повністю нераціональний. Це викликано тим, що більшість дорослих осіб (особливо жінки) гидливо ставляться до павукам, вважаючи їх моторошними та страшними на вигляд.

Аерофобія - СТРАХ ПЕРЕД ПОльотами

Аерофобія - нав’язливий страх перельотів. Походить від грецьких слів: ἀήρ - “повітря” і φόβος - “страх”. Незважаючи на те, що авіація є найбезпечнішим із усіх видів транспорту, аерофобія є найпоширенішим видом нав’язливого страху перед транспортом. За даними лікарів поширеність аерофобії досягає 10 - 20%.

Симптоми аерофобії**

На відміну від звичайних та поширених страхів у звичайних здорових людей перед польотами, аерофобія є проявом хвороби і характеризується такими ознаками:

  • Уникнення польотів. Здорові люди можуть побоюватися перельотів, але при необхідності все ж таки вирішуються на політ. Аерофоби ні за яких умов не погодяться на переліт, за крайньої потреби вони виберуть альтернативний транспорт: залізницю, автомобіль, кораблі та ін.
  • Нав’язливі страхи, пов’язані з авіаційною катастрофою або іншою небезпечною для життя подією під час перельоту (наприклад, “у польоті відбудеться серцевий напад і я помру”). Напливи цих страхів спостерігаються щодо постійно, незалежно від цього, чекає авіапереліт чи ні.
  • Вегетативні та психосоматичні симптоми: серцебиття, пітливість, відчуття задишки, грудка в горлі, тремтіння, хвиль по всьому тілу, коливання тиску, диспепсія (запори чи діарея), часті позиви до туалету, шкірні висипання.

КАНЦЕРОФОБІЯ - БОЯЗНЬ ЗАХВОРІТИ РАКОМ

Канцерофобія - нав’язливий страх захворіти на рак або іншим онкологічним захворюванням. Походить від латинського cancer - рак і грецького φόβος - страх. Один із поширених неврозів у дорослих людей. Такій великій поширеності сприяє думка, що вкоренилася у населення, що рак — важке, невиліковне, що приносить багато страждань, смертельно небезпечне захворювання.

Симптоми Канцерофобії

Основна ознака цієї фобії нав’язливий страх захворіти на рак і померти від цього. Властиво підвищена увага до своїх внутрішнім відчуттям, будь-який дискомфорт провокує думка, що це прояв онкологічного захворювання. Також багато уваги приділяється пошуку інформації про рак в інтернеті, доступну літературу.

Проводяться часто непотрібні обстеження та аналізи для виключення раку, на початкових етапах хороші результати досліджень та висновки лікаря про відсутність онкології на деякий час заспокоюють та прибирають напливи страхів. Але, з Протягом часу переконаність у тому, що почався рак міцніє і не піддається переконанню.

Ізольована канцерофобія зустрічається рідко, у цьому випадку говорять про синдром канцерофобії. Найчастіше нав’язливі побоювання онкологічних хвороб супроводжуються іншими фобіями, підвищеною тривожністю, астенічними явищами, вегето - судинною дистонією (ВСД).

Канцерофобія може спостерігатися як один із симптомів при обсесивно-компульсивному розладі (ГКР), генералізованому тривожному розладі (ГТР), панічних атаках, неврастенії, депресіях, шизотипічних розладах, наслідках органічного ураження нервової системи, психосоматичних захворювань та інших хвороб.

КЛАУСТРОФОБІЯ - БОЯЗНЯ ЗАМКНУТИХ ПРОСТІР

Клаустрофобія - нав’язливий страх замкнутих і обмежених просторів. Термін походить від двох коренів: латинське claustrum – закрите приміщення та грецьке φόβος – страх. Є найбільш поширеною фобією (до 10% населення виявляє ознаки клаустрофобії).

Симптоми

Виявляється тривогою при знаходженні у закритому та невеликому приміщенні. Як наслідок така людина відчуває страх заздалегідь”, тільки від очікування або подання можливого попадання в замкнутий простір. І тому він завжди прагне уникати закритих приміщень чи тісних місць (наприклад, скупчення людей), звідки не можна відразу вийти. Уникають ліфти, літаки, підземні переходи, маленькі кімнати, капсули томографів, вузькі коридори тощо.

Страх закритого простору може бути легким - як неприємна невидима з боку напруга, легко переборна зусиллям волі чи перемиканням уваги. У важких випадках може досягати ступеня паніки і жаху, супроводжуватися вегетативними симптомами: серцебиття, задишка, тремтіння, пітливість, запаморочення, хвилі жару або ознобу по тілу, зміненим сприйняттям.

Страх може бути постійним, може включатись у вигляді нападів на тлі спокійного стану. За словами пацієнтів, у них зберігається розуміння того, що реальних причин для тривоги немає, що страх незрозумілий і для нього немає видимих зовнішніх причин. Але нічого з ним вдіяти не можна, він охоплює всю свідомість і навіть після того, як напад тривоги затих, довге час не минає.

АГОРАФОБІЯ - СТРАХ ВІДКРИТИХ ПРОСТІР

Агорафобія - це нав’язливий страх відкритих просторів, людних місць та віддалення від будинку. У вираженій мірі Агорафобія проявляється тим, що людина перестає виходити з дому. У легких випадках - уникненням відвідування віддалених від житла місць та переїздів. Як правило, страх відкритих просторів супроводжується страхом залишитися одному без допомоги.

Симптоми агорафобії

Агорафобія часто супроводжується іншими нав’язливими страхами: страх закритих приміщень, страх захворіти, страх втратити контроль над собою, страх смерті та ін.

Нав’язливому страху можуть супроводжувати вегетативні реакції: відчуття серцебиття та нестачі повітря, “хвилі” спека або холоду по тілу, тремтіння (або відчуття внутрішнього тремтіння), “грудка в горлі” і “тяжкість у грудях”. Також агорафобії можуть супроводжувати депресія та панічні атаки.

Більшість тих, хто відчуває такий страх, розуміють його “безглуздість” і погоджуються, що, швидше за все, при виході з дому нічого страшного не станеться. Але нічого не можуть зробити собою, тому що тривожні сумніви охоплюють з кожним разом навіть при думці про те, що належить виходити на вулицю.

СТРАХ ВТРАТИТИ КОНТРОЛЬ НАД СОБОЮ

Страх втратити контроль над собою, страх не стриматися і зробити щось неприємне чи жахливе – одна з найпоширеніших фобій. Зазвичай, такого страху супроводжують уявні картини (уявлення) того, що сталося. Наприклад, вголос вилаятися, порізати щось або когось, кинутися під транспорт і т.д.

Страх втрати контролю за собою носить характер нав’язливого страху (по науковому - фобія). Людина розуміє, що це неправильно і неприродно, намагається боротися з цими думками, але вони все одно повертаються.

Страху перестати контролювати себе можуть супроводжувати інші страхи: страх збожеволіти, страх остися одному або удвох, страх людних місць, страх замкнутих приміщень (клаустрофобія) чи відкритих просторів (агорафобія).

При тривало поточних і виражених страхах приєднуються інші скарги: порушення сну (ранні пробудження, відсутність почуття сну, безсоння), вегетативні симптоми: серцебиття, відчуття нестачі повітря, “комок у горлі”, “почуття тяжкості у грудях”, неприємні відчуття стиснення або тиску в різних частинах тіла.

ТАНАТОФОБІЯ - СТРАХ СМЕРТІ

Страх смерті (лат. “Танатофобія”) - нав’язливий страх померти. Одна з найпоширеніших фобій, особливо у жителів великих міст.

Для танатофобії властиві неприємні нав’язливі думки про смерть. При цьому найчастіше зберігається розуміння того, що підстав для смерті (наявність хвороб чи реальних небезпечних для життя обставин) немає жодних. Охоплений цими нав’язливими думками людина тяжіє ними, намагається боротися з ними, уникати їх і т.п.

Танатофобія може протікати у вигляді нападів, між якими людина почувається добре. Або у вигляді постійної тривожності з постійними нав’язливими страхами настання смерті.

СТРАХ З’їхати з розуму

Страх «збожеволіти» - один із поширених страхів (фобій) серед міських жителів нашого часу.

З усіх випадків таких тривожних переживань більшість виявляються лише своєрідною реакцією психіки на стрес і перевантаження, тобто ніякого психіатричного захворювання цього не варто; повноцінний відпочинок та позбавлення від стресового фактора прибирають такий страх.

Але, нехай і рідко, такий страх «збожеволіти і захворіти на психічні розлади» дійсно може бути сигналом або симптомом будь-якого психічного розладу (як правило, на початковій стадії розвитку захворювання).

ЛІКУВАННЯ ФОБІЙ

Фещук Павел Петрович
Автор: Фещук Павло Петрович Психіатр, головний лікар клініки Дата: 30-02-2023

СТАЦІОНАРНЕ ПСИХІАТРИЧНЕ ВІДДІЛЕННЯ

Стаціонарне психіатричне лікування у приватній психіатричній клініці "PALMIRA Mental" надає максимальний результат, оскільки клієнт перебуває під наглядом дипломованих спеціалістів 24 години на добу. Це дає змогу провести 100% діагностику та підібрати максимально ефективну стратегію лікування. В клініці створені всі умови проживання, що відповідають преміум-класу. Усі палати обладнані всіма необхідними зручностями: телевізор, електрочайник, кулер з водою і т.д. Кількість клієнтів у палаті 1-2-3 особи. Також ми пропонуємо 3-разове харчування, кориговане дієтологом.

АМБУЛАТОРНЕ ПСИХІАТРИЧНЕ ВІДДІЛЕННЯ

Амбулаторне психіатричне лікування у приватній психіатричній клініці "PALMIRA Mental" дає змогу провести повну діагностику, обстеження, отримати консультацію лікаря-психіатра, призначення амбулаторної програми лікування, регулярний прийом лікаря-психіатра, корекцію препаратів, консультування.

Також варто пам'ятати, що не всі психіатричні захворювання піддаються амбулаторному лікуванню, і іноді все ж краще лягти в стаціонар для досягнення швидкого результату лікування.

Наша психіатрична клініка була відкрита в 2015 році. На даний момент ми є провідною приватною психіатричною клінікою в Києві, з успішним досвідом лікування понад 200 психіатричних захворювань.

Лікарі нашої клініки

Пoпандoпулo Павел Никoлаевич
Нарколог-психіатр, головний лікар
Фещук Павел Петрoвич
Нарколог — психіатр, анестезіолог.
Савенко Дмитрий Викторович
Психіатр, нарколог, психотерапевт, Лікар вищої категорії, Кандидат медичних наук
Корошниченко Дмитрий Николаевич
Психіатр, нарколог, психотерапевт, Лікар вищої категорії, Кандидат медичних наук

Відгуки Palmira Mental

Здрастуйте, мене звати Наталя, мені 27 років. Ніколи не думала, що зі мною може статися щось подібне. перекинувся після пологів, коли на зміну післяпологовому стресу прийшов біполярний розлад. я не хотіла зустрічатися з друзями, стала байдуже ставитися до чоловіка та новонародженого сина. З того часу пройшов уже рік, я почуваюся чудово і дуже дякую фахівцям клініки за те, що допомогли мені подолати цей стан. Завдяки їхньому професіоналізму та підходу я знову можу радіти життю та насолоджуватися материнством.

Ім'я: Наталя С.
Дата: 27.05.2023
Оцінка: 4/5

Ніколи раніше не залишав відгуки на сайтах, тому що вважав, що це повне марення. Через перенесене потрясіння у нього почалися проблеми зі сном. Однак, інтуїтивно зупинившись на клініці PALMIRA Mental, коли ти у розпачі, то віриш абсолютно кожному позитивному відкликанню, готовий ухопитися за кожну соломинку. Зізнаюся, що курс лікування був досить довгим та морально непростим, але завдяки персоналу медичного центру та їх підтримці ми впоралися. Я дуже дякую клініці PALMIRA Mental, бажаю процвітання та вдячних пацієнтів!

Ім'я: Микола Т.
Дата: 27.05.2023
Оцінка: 4/5

Здрастуйте, мене звуть Юрій і моя дружина довгий час страждає на біполярні розлади. Скажу вам, що за 10 років ми були в багатьох лікарів і перепробували не один десяток лікувальних схем, так, були періоди поліпшення, але згодом все поверталося з новою силою. Вона тікала з дому, в агресивному стані могла нашкодити собі, це дуже страшно, повірте. Це був глухий кут, я не знав що мені робити, куди бігти, в які двері стукати. Порятунком для нашої родини стала PALMIRA Mental, звичайно, дива не відбулося, але за весь час лікування у клініці я бачу позитивні зміни у стані дружини. Це ще далеко не фінішна пряма, але сподіваюся, що завдяки професіоналізму лікарів PALMIRA Mental ми зможемо подолати цю недугу.

Ім'я: Юрій Г.
Дата: 27.05.2023
Оцінка: 4/5

Умови проживання

КЛИНИКА
частная психиатрия PALMIRA Mental
психиатрия стационар
психиатрия киев

В нашій клініці можна отримати допомогу при будь-яких психічних захворюваннях — легких і важких, характерних для дітей і літніх людей, які протікають довго чи тільки недавно виявлені.