м. Голосіївська
м. Київ, вул. Козацька 88
Пальмира Mental Клініка лікування залежностей
м. Голосіївська
м. Київ, вул. Козацька 88
095 540 14 11 цілодобова консультація

Депресія - лікування, симптоми, допомога

Медикаментозне, психотерапевтичне лікування депресії у приватній психіатричній клініці у місті Києві.

 • Державна ліцензія МОЗ
 • Комфортні умови проживання
 • Комплексна програма лікування
 • Кваліфіковані спеціалісти
 • Анонімно та конфіденційно
095 540 14 11

ЧОМУ ВИБИРАЮТЬ НАС?

НЕ ПОТРІБНО БІГАТИ ПО КЛІНІКАХ

Весь спектр послуг в 1 місці — від обстеження та лікування до реабілітації

Сучасне лікування

Сучасне лікування

Для лікування пацієнтів використовуються міжнародні протоколи лікування, тільки якісні сертифіковані лікарські препарати;

Фахівці

Фахівці

Фахівці клініки регулярно проходять курси підвищення кваліфікації, беруть участь у наукових конференціях та обмінюються досвідом та знаннями із закордонними колегами.

Цілодобово

Цілодобово

Медцентр працює цілодобово, а фахівці можуть виїхати додому до хворого у будь-який час дня та ночі;

Анонімність

Анонімність

Лікування хворих проводиться без постановки на облік та зі збереженням їх конфіденційності;

24/7

24/7

Служба підтримки хворих доступна цілодобово;

Медична ліцензія

Медична ліцензія

Ми ліцензована психіатрична виїзна служба в Києві, яка має право надавати професійну медичну допомогу вдома у пацієнта;

Приїдемо в будь-який район

Приїдемо в будь-який район

Виїзд - цілодобово

Виїзд - цілодобово

Кваліфіковані медсестри

Кваліфіковані медсестри

Дотримання асептики

Дотримання асептики

Що таке Депресія?

Депресія - психічний розлад, основними ознаками якого є знижений настрій і зниження (або втрата) здатності отримувати задоволення (ангедонія).

Депресивний настрій у деяких випадках може бути нормальною тимчасовою реакцією на життєві події, як, наприклад, втрата близької людини. Так само депресія може бути симптомом деяких фізичних захворювань і побічним ефектом деяких препаратів чи лікування; у разі, якщо причина депресії неочевидна і депресивний розлад виникає без зовнішніх впливів, така депресія називається ендогенною.

Під час депресії знижена самооцінка, спостерігається втрата інтересу до життя і звичної діяльності. У деяких випадках людина, яка страждає на депресію, може почати зловживати психотропними речовинами.

Атипова депресія

Атипова депресія - різновид депресії, за якого відсутні (або не виражені) класичні ознаки депресії: знижений настрій, сповільнене мислення і загальмована рухова активність.

Атипова депресія може протікати непомітно, під маскою іншої хвороби. Наприклад, у вигляді головного болю, або хронічних закрепів, або шкірних висипань, що не піддаються лікуванню, зниження або збільшення ваги, сонливості або безсоння, неприємних відчуттів у будь-якій частині тіла тощо. У таких випадках говорять про “масковану” депресію.

Виражена депресія

Депресія - один із найпоширеніших психічних розладів. У більшості людей депресія протікає в легкій формі. Від 5 до 10 % усіх депресивних станів досягають середнього та важкого ступеня вираженості. Такі випадки називають вираженою депресією.

Важкий депресивний стан може мати багато причин. Лікарі виокремлюють дві групи чинників, що спричиняють сильну депресію. Перша - психологічні травми, важкі стреси. Друга - біологічні особливості нервової системи. Як правило, для розвитку вираженої депресії потрібне поєднання кількох чинників.

Депресивний психоз

Депресивний психоз - це грубе порушення поведінки, що потребує допомоги лікаря психіатра.

Депресивний психоз - оборотний стан, що потребує лікування під наглядом лікаря психіатра. Найкритичніше ускладнення - самогубства. Більше половини пацієнтів у стані депресивного психозу мали намір або здійснювали суїцидальні спроби, якщо їх залишили без нагляду.

Післяпологова депресія

Післяпологова депресія - розлад психіки після пологів, спричинений гормональною перебудовою, стресом і перевтомою.

Післяпологова депресія проявляється такими симптомами:

 • перепадами настрою, сльозливістю без причин;
 • постійним відчуттям занепокоєння, тривожністю або апатією;
 • зниженням концентрації, неможливістю зосередитися на проблемі;
 • складнощами із засинанням і пробудженням, неспокійним сном;
 • втратою апетиту, яка супроводжується зниженням ваги;
 • періодами гніву, злості, дратівливості.

Постшизофренічна депресія

Постшизофренічна депресія - стійке зниження настрою після перенесеного психозу із симптомами шизофренії або що виникає у хворих на шизофренію. В окрему категорію виділено через велику поширеність.

Симптоми постшизофренічної депресії

Симптоми постшизофренічної депресії поєднують у собі ознаки депресії та шизофренії (або розладу шизофренічного спектра). При цьому депресивні симптоми мають бути переважаючими над шизофренічними.

Можливі симптоми:

 • Апатія.
 • Туга.* Тривога.
 • Зниження розумової, емоційної та рухової активності.
 • Відчуття внутрішньої зміненості.* Деперсоналізація.
 • Зниження ваги.
 • Підвищена сонливість у денний час.
 • Звуження кола інтересів. Втрата колишніх соціальних зв’язків.
 • Ускладнення під час засвоєння нового матеріалу - важко читати, засвоювати будь-яку інформацію.
 • Порушення мислення у вигляді помилкових висновків, що не піддаються переконанню.* Нав’язливі страхи, думки, дії.
 • Зниження або відсутність догляду за собою.
 • Суїцидальні думки (у важких випадках суїцидальні спроби)

Резистентна депресія

Резистентна депресія - розлад психіки, який не вдалося вилікувати щонайменше двома правильно підібраними курсами лікування або для якого лікування не дало достатнього ефекту. До резистентних належать депресії, які від початку мають затяжний перебіг, набули затяжного перебігу з нез’ясованих причин або мають неповні ремісії, тобто частковий вихід зі стану.

Рекурентний депресивний розлад

Рекурентний депресивний розлад - повторювані епізоди депресивного стану. Без лікування може набувати хронічного перебігу і тривати роками. У сучасній міжнародній класифікації хвороб (МКХ-10) має шифр F 33. Попри те, що чоловіки і жінки хворіють на це захворювання приблизно однаково, по допомогу частіше звертаються жінки.

Депресивні епізоди за рекурентного депресивного розладу мають характер фаз: мають виразний початок, розвиваючись досягають максимуму проявів, потім поступово зникають, закінчуючись нормальним станом.

Між фазами періоди гарного самопочуття можуть тривати від кількох днів до кількох років.

Прихована депресія

Прихована депресія (маскована депресія) - різновид депресії, що протікає атипово, з невираженою або відсутньою “ класичною” депресивною симптоматикою. Тому виявити приховану депресію складно.

Про приховану депресію можуть свідчити не повністю специфічна для соматичних захворювань (запалень, травм, інфекцій, хвороб внутрішніх органів) картина хвороби і відсутність ефекту від пройденого лікування.

Фещук Павел Петрович
Автор: Фещук Павло Петрович Психіатр, головний лікар клініки Дата: 30-02-2023

СТАЦІОНАРНЕ ПСИХІАТРИЧНЕ ВІДДІЛЕННЯ

Стаціонарне психіатричне лікування у приватній психіатричній клініці "PALMIRA Mental" надає максимальний результат, оскільки клієнт перебуває під наглядом дипломованих спеціалістів 24 години на добу. Це дає змогу провести 100% діагностику та підібрати максимально ефективну стратегію лікування. В клініці створені всі умови проживання, що відповідають преміум-класу. Усі палати обладнані всіма необхідними зручностями: телевізор, електрочайник, кулер з водою і т.д. Кількість клієнтів у палаті 1-2-3 особи. Також ми пропонуємо 3-разове харчування, кориговане дієтологом.

АМБУЛАТОРНЕ ПСИХІАТРИЧНЕ ВІДДІЛЕННЯ

Амбулаторне психіатричне лікування у приватній психіатричній клініці "PALMIRA Mental" дає змогу провести повну діагностику, обстеження, отримати консультацію лікаря-психіатра, призначення амбулаторної програми лікування, регулярний прийом лікаря-психіатра, корекцію препаратів, консультування.

Також варто пам'ятати, що не всі психіатричні захворювання піддаються амбулаторному лікуванню, і іноді все ж краще лягти в стаціонар для досягнення швидкого результату лікування.

Наша психіатрична клініка була відкрита в 2015 році. На даний момент ми є провідною приватною психіатричною клінікою в Києві, з успішним досвідом лікування понад 200 психіатричних захворювань.

Лікарі нашої клініки

Пoпандoпулo Павел Никoлаевич
Нарколог-психіатр, головний лікар
Фещук Павел Петрoвич
Нарколог — психіатр, анестезіолог.
Савенко Дмитрий Викторович
Психіатр, нарколог, психотерапевт, Лікар вищої категорії, Кандидат медичних наук
Корошниченко Дмитрий Николаевич
Психіатр, нарколог, психотерапевт, Лікар вищої категорії, Кандидат медичних наук

Відгуки Palmira Mental

Здрастуйте, мене звати Наталя, мені 27 років. Ніколи не думала, що зі мною може статися щось подібне. перекинувся після пологів, коли на зміну післяпологовому стресу прийшов біполярний розлад. я не хотіла зустрічатися з друзями, стала байдуже ставитися до чоловіка та новонародженого сина. З того часу пройшов уже рік, я почуваюся чудово і дуже дякую фахівцям клініки за те, що допомогли мені подолати цей стан. Завдяки їхньому професіоналізму та підходу я знову можу радіти життю та насолоджуватися материнством.

Ім'я: Наталя С.
Дата: 27.05.2023
Оцінка: 4/5

Ніколи раніше не залишав відгуки на сайтах, тому що вважав, що це повне марення. Через перенесене потрясіння у нього почалися проблеми зі сном. Однак, інтуїтивно зупинившись на клініці PALMIRA Mental, коли ти у розпачі, то віриш абсолютно кожному позитивному відкликанню, готовий ухопитися за кожну соломинку. Зізнаюся, що курс лікування був досить довгим та морально непростим, але завдяки персоналу медичного центру та їх підтримці ми впоралися. Я дуже дякую клініці PALMIRA Mental, бажаю процвітання та вдячних пацієнтів!

Ім'я: Микола Т.
Дата: 27.05.2023
Оцінка: 4/5

Здрастуйте, мене звуть Юрій і моя дружина довгий час страждає на біполярні розлади. Скажу вам, що за 10 років ми були в багатьох лікарів і перепробували не один десяток лікувальних схем, так, були періоди поліпшення, але згодом все поверталося з новою силою. Вона тікала з дому, в агресивному стані могла нашкодити собі, це дуже страшно, повірте. Це був глухий кут, я не знав що мені робити, куди бігти, в які двері стукати. Порятунком для нашої родини стала PALMIRA Mental, звичайно, дива не відбулося, але за весь час лікування у клініці я бачу позитивні зміни у стані дружини. Це ще далеко не фінішна пряма, але сподіваюся, що завдяки професіоналізму лікарів PALMIRA Mental ми зможемо подолати цю недугу.

Ім'я: Юрій Г.
Дата: 27.05.2023
Оцінка: 4/5

Умови проживання

КЛИНИКА
частная психиатрия PALMIRA Mental
психиатрия стационар
психиатрия киев

В нашій клініці можна отримати допомогу при будь-яких психічних захворюваннях — легких і важких, характерних для дітей і літніх людей, які протікають довго чи тільки недавно виявлені.