м. Голосіївська
м. Київ, вул. Козацька 88
Пальмира Mental Клініка лікування залежностей
м. Голосіївська
м. Київ, вул. Козацька 88
095 540 14 11 цілодобова консультація

Маячіння - причини, симптоми, лікування

Лікування абсурду в приватній психіатричній клініці в місті Києві!

 • Державна ліцензія МОЗ
 • Комфортні умови проживання
 • Комплексна програма лікування
 • Кваліфіковані спеціалісти
 • Анонімно та конфіденційно
095 540 14 11

ЧОМУ ВИБИРАЮТЬ НАС?

НЕ ПОТРІБНО БІГАТИ ПО КЛІНІКАХ

Весь спектр послуг в 1 місці — від обстеження та лікування до реабілітації

Сучасне лікування

Сучасне лікування

Для лікування пацієнтів використовуються міжнародні протоколи лікування, тільки якісні сертифіковані лікарські препарати;

Фахівці

Фахівці

Фахівці клініки регулярно проходять курси підвищення кваліфікації, беруть участь у наукових конференціях та обмінюються досвідом та знаннями із закордонними колегами.

Цілодобово

Цілодобово

Медцентр працює цілодобово, а фахівці можуть виїхати додому до хворого у будь-який час дня та ночі;

Анонімність

Анонімність

Лікування хворих проводиться без постановки на облік та зі збереженням їх конфіденційності;

24/7

24/7

Служба підтримки хворих доступна цілодобово;

Медична ліцензія

Медична ліцензія

Ми ліцензована психіатрична виїзна служба в Києві, яка має право надавати професійну медичну допомогу вдома у пацієнта;

Приїдемо в будь-який район

Приїдемо в будь-який район

Виїзд - цілодобово

Виїзд - цілодобово

Кваліфіковані медсестри

Кваліфіковані медсестри

Дотримання асептики

Дотримання асептики

Що таке марення?

Маячення (або маячіння, маячня, марення) - розлад мислення, що характеризується виникненням невідповідних реальності хворобливих уявлень, міркувань і висновків, яких хворий переконано дотримується й котрі не піддаються корекції.

Маячення - це порушення мислення. Мислення - одна з форм психічної діяльності людини. Як і будь-яка функція організму, воно може працювати нормально, а може порушуватися, здебільшого через хвороби і патологічні стани. Крім марення мислення може бути порушене у вигляді нав’язливості, надцінних ідей.

Для хворих маренням завжди властива відсутність критики до свого стану. Ніхто з них не прийде і не скаже лікарю “У мене марення! Лікуйте мене!”. Такі пацієнти звертаються по допомогу часто під тиском родичів, іноді недобровільно.

Щонайменше половина з усіх, хто звертається по допомогу до психіатрів, психотерапевтів і психологів, мають різного ступеня вираженості афективні розлади.

Види маячних переживань

 • Маячня переслідування. Переконаність у тому, що став об’єктом переслідування з боку недоброзичливих людей, “ спец.служб”, “чаклунів, що наводять порчу” тощо.
 • Маячність відносин. Упевненість у тому, що близькі та оточуючі змінили своє ставлення, “обговорюють і засуджують за спиною”, спеціально поводяться неприродно.
 • Депресивне марення. Низька самооцінка, ідеї винності перед усіма. Приклад депресивного марення - маячня Котара.
 • Маячня зубожіння. Здається, що не вистачить коштів на життя, попереду злидні та голодна смерть.
 • Маячня величі. Необґрунтована впевненість у своїй винятковості, високому інтелекті, унікальних здібностях та можливостях.
 • Іпохондричне марення. Охопленість думкою, що важко і невиліковно хворий, попереду - неминуча загибель.
 • Маячня ревнощів. Інтуїтивна впевненість у тому, що чоловік (дружина) ззраджує.

Види порушень мислення

За ступенем і якістю порушення мислення виділяють три види мареневих порушень мислення:

 • Параноя - марення при збереженні впорядкованої поведінки і соціальної адаптації. Крім марення інших грубих порушень психіки може не бути. Хворий довго не потрапляє в поле зору через відсутність видимих порушень поведінки. Набуває хронічного перебігу, важко і повільно піддається лікуванню.
 • Параноїд (параноїдне марення) - більш груба зміна мислення, яку можуть супроводжувати інші хворобливі симптоми: галюцинації, психічні автоматизми, зміна уваги, пам’яті, свідомості. Поведінка хворого завжди “неправильна” і це зразу видно неозброєним оком. Такі пацієнти швидко потрапляють на лікування і нерідко терапія дає хороший результат.
 • Парафренія (парафренне марення) - грубі, неможливі, фантастичні маячні ідеї з явно безглуздою і неправильною поведінкою. Показник вираженого, часто нелікованого або тривало поточного важкого психічного захворювання. Розвивається, як правило, у хронічно хворих, які перебувають в ізольованих від суспільства закладах: інтернатах, лікарнях, реабілітаційних центрах тощо. Ефект від лікування спостерігається рідко.

Найчастіші хвороби, що призводять до розвитку марення

 • Органічні та симптоматичні психічні розлади
 • Шизофренія
 • Психози різного походження.

 • Реактивні стани внаслідок важких стресів, психічних травм і виснаження.
 • Розумова відсталість.

Лікування марення

Лікуванням марення займається лікар психіатр. Залежно від причин і механізмів розвитку маячних ідей призначається свій індивідуальний варіант лікування.

У легких випадках терапія може проходити в домашніх умовах, у важких - у цілодобовому стаціонарі.

Фещук Павел Петрович
Автор: Фещук Павло Петрович Психіатр, головний лікар клініки Дата: 30-02-2023

СТАЦІОНАРНЕ ПСИХІАТРИЧНЕ ВІДДІЛЕННЯ

Стаціонарне психіатричне лікування у приватній психіатричній клініці "PALMIRA Mental" надає максимальний результат, оскільки клієнт перебуває під наглядом дипломованих спеціалістів 24 години на добу. Це дає змогу провести 100% діагностику та підібрати максимально ефективну стратегію лікування. В клініці створені всі умови проживання, що відповідають преміум-класу. Усі палати обладнані всіма необхідними зручностями: телевізор, електрочайник, кулер з водою і т.д. Кількість клієнтів у палаті 1-2-3 особи. Також ми пропонуємо 3-разове харчування, кориговане дієтологом.

АМБУЛАТОРНЕ ПСИХІАТРИЧНЕ ВІДДІЛЕННЯ

Амбулаторне психіатричне лікування у приватній психіатричній клініці "PALMIRA Mental" дає змогу провести повну діагностику, обстеження, отримати консультацію лікаря-психіатра, призначення амбулаторної програми лікування, регулярний прийом лікаря-психіатра, корекцію препаратів, консультування.

Також варто пам'ятати, що не всі психіатричні захворювання піддаються амбулаторному лікуванню, і іноді все ж краще лягти в стаціонар для досягнення швидкого результату лікування.

Наша психіатрична клініка була відкрита в 2015 році. На даний момент ми є провідною приватною психіатричною клінікою в Києві, з успішним досвідом лікування понад 200 психіатричних захворювань.

Лікарі нашої клініки

Пoпандoпулo Павел Никoлаевич
Нарколог-психіатр, головний лікар
Фещук Павел Петрoвич
Нарколог — психіатр, анестезіолог.
Савенко Дмитрий Викторович
Психіатр, нарколог, психотерапевт, Лікар вищої категорії, Кандидат медичних наук
Корошниченко Дмитрий Николаевич
Психіатр, нарколог, психотерапевт, Лікар вищої категорії, Кандидат медичних наук

Відгуки Palmira Mental

Здрастуйте, мене звати Наталя, мені 27 років. Ніколи не думала, що зі мною може статися щось подібне. перекинувся після пологів, коли на зміну післяпологовому стресу прийшов біполярний розлад. я не хотіла зустрічатися з друзями, стала байдуже ставитися до чоловіка та новонародженого сина. З того часу пройшов уже рік, я почуваюся чудово і дуже дякую фахівцям клініки за те, що допомогли мені подолати цей стан. Завдяки їхньому професіоналізму та підходу я знову можу радіти життю та насолоджуватися материнством.

Ім'я: Наталя С.
Дата: 27.05.2023
Оцінка: 4/5

Ніколи раніше не залишав відгуки на сайтах, тому що вважав, що це повне марення. Через перенесене потрясіння у нього почалися проблеми зі сном. Однак, інтуїтивно зупинившись на клініці PALMIRA Mental, коли ти у розпачі, то віриш абсолютно кожному позитивному відкликанню, готовий ухопитися за кожну соломинку. Зізнаюся, що курс лікування був досить довгим та морально непростим, але завдяки персоналу медичного центру та їх підтримці ми впоралися. Я дуже дякую клініці PALMIRA Mental, бажаю процвітання та вдячних пацієнтів!

Ім'я: Микола Т.
Дата: 27.05.2023
Оцінка: 4/5

Здрастуйте, мене звуть Юрій і моя дружина довгий час страждає на біполярні розлади. Скажу вам, що за 10 років ми були в багатьох лікарів і перепробували не один десяток лікувальних схем, так, були періоди поліпшення, але згодом все поверталося з новою силою. Вона тікала з дому, в агресивному стані могла нашкодити собі, це дуже страшно, повірте. Це був глухий кут, я не знав що мені робити, куди бігти, в які двері стукати. Порятунком для нашої родини стала PALMIRA Mental, звичайно, дива не відбулося, але за весь час лікування у клініці я бачу позитивні зміни у стані дружини. Це ще далеко не фінішна пряма, але сподіваюся, що завдяки професіоналізму лікарів PALMIRA Mental ми зможемо подолати цю недугу.

Ім'я: Юрій Г.
Дата: 27.05.2023
Оцінка: 4/5

Умови проживання

КЛИНИКА
частная психиатрия PALMIRA Mental
психиатрия стационар
психиатрия киев

В нашій клініці можна отримати допомогу при будь-яких психічних захворюваннях — легких і важких, характерних для дітей і літніх людей, які протікають довго чи тільки недавно виявлені.