м. Голосіївська
м. Київ, пров. Задорожний 5 К2
м. Голосіївська
м. Київ, пров. Задорожний 5 К2
095 540 14 11 цілодобова консультація
Клініка лікування психіатрії

Чому виникає марення?

Лікування абсурду в приватній психіатричній клініці в місті Києві!
  • - Державна ліцензія МОЗ
  • - Комфортні умови проживання
  • - Комплексна програма лікування
  • - Кваліфіковані спеціалісти
  • - Анонімно та конфіденційно
095 540 14 11

Під поняттям марення мається на увазі наявність помилкових умовиводів, а також висновків, які можуть виникати на хворобливому ґрунті. Переконати маячню практично неможливо.

Вважається, що марення є результатом порушення мислення. Оскільки мислення належить до форм психічної діяльності організму, воно може функціонувати нормально або ж мати порушення. Найчастіше порушення відбуваються через виникнення патологічних станів. Також крім марення можуть виникати нав’язливі ідеї.

Люди, які страждають маренням, не сприймають критику, найголовніше, що вони не розуміють, що з ними щось не так. Вони ніколи не прийдуть до лікаря і не скажуть, що вони хворі. Найчастіше по допомогу звертаються родичі, які під тиском приводять пацієнтів до психіатра.

Які існують типи маячних порушень?

Загалом виділяють три види порушень мислення, яке супроводжується маренням.

Параноя

За такого типу марення зберігається соціальна адаптація, поведінка досить упорядкована. Будь-яких інших відхилень у психіці не спостерігається. Лікується параноїдальне марення досить довго. Для марення такого типу характерно:

  • прояв галюцинацій;
  • порушення пам’яті, свідомості, а також уваги;
  • поведінка відрізняється від інших індивідів.

Парафренне марення

Воно відрізняється низкою таких симптомів:

  • маячні ідеї, які призводять до неправильної поведінки;
  • найчастіше з’являється у людей, які ізольовані від суспільства;
  • отримати ефект від лікування можна вкрай рідко.

Маячний розлад, спричинений наркотиками або алкоголем

Використання наркотиків або алкоголю може спричинити маревні переживання та маячні розлади. У таких випадках симптоми можуть бути тимчасовими або тривалими, залежно від речовини та індивідуальних чинників.

Депресивне марення

Маячні ідеї виникають найчастіше на ґрунті апатії та поганого настрою, для такого стану характерно:

  • порушення концентрації;
  • нав’язливі ідеї песимістичного характеру;
  • складні стосунки з оточенням.

Важливо зазначити, що маячні порушення є психічними захворюваннями, які потребують професійної допомоги. Діагноз і лікування таких станів повинні здійснюватися психіатром або іншим ліцензованим фахівцем у галузі психічного здоров’я.

Основні типи маячних переживань

Маячні переживання (делірії) завжди болісні для пацієнта, оскільки у нього, залежно від виду переживань, є підвищена тривожність. До основних типів маячних переживань можна віднести:

Маячення переслідування

Людина просто переконана в тому, що вона є жертвою переслідування з боку будь-якого іншого індивіда. Вона може вважати, що за нею ведуть полювання спецслужби або ж постійно наводять порчу відьми, шамани.

Маячня стосунків

У такому разі найчастіше проявляються переживання про те, що родичі та близькі змінили до людини своє ставлення. Пацієнт переживає, що вони постійно засуджують його за спиною і спеціально провокують на ті чи інші дії.

Маячня величі

Людина просто впевнена в тому, що вона геніальна. Її неможливо переконати, вона впевнена у своїй геніальності та обдарованості.

Маячня ревнощів

Таке переконання виникає між подружжям, коли один із них упевнений у тому, що інший його зраджує.

Іпохондричне марення

Проявляється в людей, які бояться померти і постійно про це думають. Вони шукають у себе невиліковні хвороби.

Еротоманія

Для такого виду марення характерна наявність нав’язливих ідей про те, що в людину обов’язково хтось закоханий. Людина не бачить об’єктивно ситуацію і не готова прийняти той факт, що вона може не подобатися цій людині.

Релігійне марення

Людина має неправильні релігійні переконання або відчуває себе обраним посланцем Бога. Вона може вірити у своє особливе призначення або бути впевненою у зв’язку з вищими силами.

Марення зростаючого впливу

Людина переконана, що інші люди або організації контролюють її думки, дії або фізичний стан. Вона може вважати, що її розумом керують чужі сили або технології.

Це лише деякі приклади типів маячних переживань. Важливо зазначити, що кожен випадок може бути унікальним, і люди можуть відчувати комбінацію різних типів марення або мати свої власні варіації.

Що може сприяти виникненню марення?

Саме по собі марення не може виникнути. Обов’язково мають бути причини, психотравмуючі ситуації, які сприяли виникненню тієї чи іншої форми марення. Здебільшого марення виникає за наявності:

  • Шизофренії;
  • Різних видів психозів;
  • Важких станів після психічних травм;
  • За наявності розумової відсталості;
  • За органічних розладів психіки.

Лікуванням такого захворювання, як марення, займається тільки лікар психіатр. Лікар визначає причини і складність хвороби, а також призначає індивідуальну терапію і медикаментозне лікування. Якщо хвороба має легку форму, то тоді пацієнт може лікуватися вдома, у складних випадках необхідний стаціонар.

Чи може у пацієнта з маячним розладом бути нормальне життя і робота?

У пацієнтів із маревними розладами можлива нормалізація життя й успішна робота за допомогою відповідного лікування, підтримки та реабілітаційних заходів. Однак важливо розуміти, що кожен випадок індивідуальний, і результати можуть варіюватися залежно від різних чинників, включно з тяжкістю і типом маревного розладу, своєчасністю та ефективністю лікування, а також індивідуальними особливостями пацієнта.

Лікування маревних розладів зазвичай включає комбінацію фармакотерапії (лікарського лікування) і психотерапії (терапії розмовою). Ліки можуть допомогти знизити або контролювати симптоми, такі як маячні переконання і галюцинації. Психотерапія може допомогти пацієнтам розвинути стратегії для управління своїми симптомами, розвинути навички спілкування, справлятися зі стресом і поліпшити якість життя.

Реабілітаційні програми та підтримка також можуть зіграти важливу роль у допомозі пацієнтам із маячними розладами. Вони можуть надавати тренінг з навичок самообслуговування, соціальної адаптації, навчання та працевлаштування, що сприяє підвищенню самостійності та функціональності в повсякденному житті.

Важливо, щоб пацієнти отримували підтримку від своєї сім’ї, близьких людей та соціальної мережі, щоб полегшити процес одужання та адаптації до звичайного життя. Раннє звернення по професійну допомогу та постійна співпраця з медичними фахівцями допомагають поліпшити прогноз і досягти більшого ступеня нормалізації життя та працездатності.

Наявко Святослав Ігорович
Автор: Наявко Святослав Ігорович Психолог | Аддиктолог Дата: 30-02-2023

Часті питання:

Який комплекс послуг ви пропонуєте з лікування?

Наша клініка надає повний комплекс послуг з лікування психіатрії:

  • Індивідуальної психологічної роботи з лікарем-психотерапевтом, 
  • сеанси гіпнотерапії,
  • медикаментозне лікування,
  • психотерапевтичний,
  • амбулаторні
  • стаціонарні реабілітаційні програми.

Основна наша відмінність від інших клінік, центрів реабілітації – комплексний підхід до проблеми – ми не надаємо лікування однієї із проблем, а доводимо лікування до розумного фіналу.

Скільки часу зазвичай їде лікар, не підкажете?

Так, ми надаємо послугу «Терміновий виїзд». Точний час, на жаль, ми назвати вам не зможемо, оскільки воно залежить від вашого місцезнаходження, а також від густини руху на дорозі. Вночі, звичайно, лікар-психолог зможе приїхати на виклик максимально швидко.

Чим допомогти близькому?

Сам факт звернення родичів по допомогу до центру вже допомагає хворому. Для нормалізації сімейних стосунків слід проводити індивідуальні та сімейні консультації з психологами.

Чи є шанс вилікуватися самостійно?

Лікуватися самому можна, ось тільки результати таке лікування не дає. Щорічно вмирають тисячі людей від різного роду захворювань, а ще більша кількість гине через пов'язані причини або в п'яному чаді потрапляють в аварії. Якби можна було лікуватися «вдома», то навколо стало набагато більше гідних людей, але поки що такого способу немає.

Я можу бути впевненим, що на роботі не дізнаються, що я проходжу у вас лікування?

Ми не надаємо інформацію про своїх пацієнтів третім особам. Наша керується затвердженим Наказом МОЗ «Про анонімне лікування в установах (підрозділах)», який говорить про те, що: «на звертаються за анонімною медичною допомогою хворих на запит заводиться індивідуальна карта амбулаторного (стаціонарного) хворого, у якому зазначаються названі хворим прізвище, вік та населений пункт проживання без пред'явлення документа, що засвідчує особу та місце роботи.»

Лікарі нашої клініки

Наявко Святослав Игоревич
Психолог, аддиктолог
Савенко Дмитрий Викторович
Психіатр, психотерапевт, Лікар вищої категорії, Кандидат медичних наук
Качан Александр Михайлович
Психіатр, нарколог
Переконаємо пацієнта і доставимо до клініки!
Не завжди залежний сам хоче проходити лікування! Ми пропонуємо допомогу наших психологів і лікарів.
personnel
Досвідчений, чутливий персонал!
Фахівці з профільною медичною освітою
095 540 14 11

Умови проживання
Palmira Mental

Клініка
Приватна психіатрія PALMIRA Mental
Психіатрія Стаціонар
Психіатрія Київ
PALMIRA Mental ВІП
Денний стаціонар
Денний стаціонар Київ
Денний стаціонар недорого
Денний стаціонар терапаія
Стаціонар
Стаціонар київ