м. Голосіївська
м. Київ, пров. Задорожний 5 К2
м. Голосіївська
м. Київ, пров. Задорожний 5 К2
095 540 14 11 цілодобова консультація
Клініка лікування психіатрії

Допомога при комі в горлі

Лікування відчуття кома в горлі у приватній клініці психіатрії та психотерапії.
  • - Державна ліцензія МОЗ
  • - Комфортні умови проживання
  • - Комплексна програма лікування
  • - Кваліфіковані спеціалісти
  • - Анонімно та конфіденційно
095 540 14 11

Ком у горлі - стан, що виникає при збільшенні почуття занепокоєння і напруження в нервовій системі. Людина в ділянці гортані відчуває стороннє тіло, через що виникає відчуття “неповного ковтання”. За такого дискомфорту можуть бути відсутні проблеми, пов’язані зі щитоподібною залозою, зміни в ротовій порожнині та носоглотці.
У разі відчуття клубка в горлі пацієнти звертаються по допомогу до різних фахівців, серед яких ларинголог і терапевт. На жаль, багато людей не розуміють, що причиною їхніх симптомів може бути психологічний стан. Невроз глотки, або фарингоневроз - захворювання, яке впливає на лійкоподібний канал, що зв’язує рот і стравохід.

Чому виникає відчуття клубка в горлі: основні причини

Ком у горлі з’являється з різних причин:

  • Перевтома. Вона виникає в разі невідповідності тривалості (тяжкості) роботи та відпочинку. Людина втомлюється при сильних фізичних навантаженнях на організм і поганому харчуванні.
  • Стрес і нервове напруження. Проблеми і переживання, з якими регулярно стикається пацієнт, можуть бути причиною неврозу глотки.
  • Депресивний стан або депресії. За наявності психо-емоційних проблем може виникати спазм м’язів, чим пояснюється клубок у горлі.
  • Невротичні розлади. Вони включають у себе симптоми тривожності, депресії, нав’язливих станів і здатні викликати дискомфорт.
  • Тривожні розлади. Іноді людина відчуває страх і занепокоєння, не маючи для цього особливих причин. За таких розладів пацієнт може відчувати наявність стороннього предмета в гортані.
  • Психосоматичні захворювання. Вони включають у себе низку хвороб, серед яких синдром подразненого кишківника, відчуття нестачі кисню тощо.
  • Отруєння. Дискомфорт у горлі можуть спричиняти отруєння хімічними речовинами і токсинами.
  • Шизофренія. За наявності такого захворювання людина також може відчувати труднощі під час ковтання і задуху.
  • Захворювання внутрішніх органів. Найчастіше клубок у горлі спостерігається у людей, у яких проблеми з хребтом і ожирінням. Також у тих, хто переніс ангіну або тиреоїдит.

Якщо нервова система була пошкоджена внаслідок травми, інфекції, інсульту, інфаркту або інших захворювань. Це призводить до різних фізичних симптомів, включно з дискомфортом у горлі.

Психологи, психіатри та психотерапевти - фахівці, які займаються лікуванням афективних розладів. Тому якщо ви відчуваєте дискомфорт у горлі, не зволікайте, відвідайте найближчий медичний заклад.

Клубок у горлі: чи може він минути самостійно?

Якщо не звертатися по допомогу до фахівців, можна зіткнутися з такими проблемами:

Посилення симптомів. Труднощі з ковтанням і біль у горлі значно вплинуть на якість життя - вона погіршуватиметься.
Збільшення тривоги. Почуття тривожності тільки наростатиме. Це негативно позначатиметься не тільки на житті пацієнта, а й на благополуччі сім’ї та на роботі.
Зниження щоденної активності. При відчутті клубка в горлі повсякденна активність зводиться до мінімуму. У людини зникає апетит, а також бажання спілкуватися з іншими людьми.
Погіршення психічного стану. Невроз глотки може бути першим дзвінком серйозних психічних захворювань. Якщо проігнорувати цей симптом, проблеми тільки посиляться. У результаті вилікуватися від таких захворювань буде складно.

Невроз горла у різних людей проходить по-різному. Одні пацієнти відчувають клубок час від часу, в інших ці симптоми тривають тривалий час. Як у першому, так і в другому випадку, дискомфорту можна позбутися, звернувшись по допомогу до кваліфікованого фахівця: психотерапевта або оториноларинголога.

Чи можна самостійно позбутися клубка в горлі?

Бувають випадки, коли невроз глотки минає сам собою. Деякі люди пробують позбутися дискомфорту самостійно, але таке лікування ефективне за відсутності сильного дискомфорту.

Кілька порад, які допоможуть позбутися клубка в горлі самостійно:

  • Навчіться керувати стресами. Стрес - основна причина виникнення клубка в горлі. Щоб звести стресові ситуації до мінімуму, спробуйте займатися спортом, йогою або медитуйте.
  • Уникайте подразників. Паління, гострі продукти та алкогольні напої здатні подразнювати горло, що спричиняє дискомфорт. Неприємні відчуття в гортані можуть виникнути, якщо перебувати в приміщенні з сильними ароматами.
  • Слідкуйте за своїм голосом. Не напружуйте голосові зв’язки: не кричіть, голосно не розмовляйте, робіть перерви, спілкуючись з іншими людьми.
  • Підтримуйте здоровий спосіб життя. Якісне харчування, міцний сон, фізичні вправи - те, що сприяє поліпшенню здоров’я і дає змогу позбутися відчуття клубка в горлі.
  • Слідкуйте за психічним здоров’ям. Якщо стрес і тривога часто присутні у вашому житті, зверніться по допомогу до фахівців. Вони навчать вас, як керувати ними, внаслідок чого деякі симптоми неврозу глотки знизяться.

Ці поради допоможуть, якщо симптоми слабко виражені. У разі сильного дискомфорту звертайтеся за консультацією до психолога або психотерапевта. Вони нададуть необхідну допомогу.

Невроз горла: лікування

Бувають випадки, що без госпіталізації не обійтися. Під наглядом досвідчених фахівців стан поліпшується вже в перші дні. Зазвичай на стаціонарі пацієнти перебувають до 10 днів, але в дуже важких випадках лікування може тривати місяць.

Лікарі використовують комплексне лікування. Спочатку прибираються психологічні блоки. Лікар-невролог навчить розслаблятися навіть у стресових ситуаціях. Також підкаже, як акцентувати свою увагу тільки на хорошому, і як контролювати свої нерви.

Деякі фізіотерапевтичні процедури також допомагають повернутися до нормального стану. Під час лікування неврозу глотки добре зарекомендував себе електрофорез із вітамінами та душ Шарко (контрастний). Позбутися клубка в горлі допомагає лікувальна гімнастика і масаж шийно-комірцевої зони.

Чи можна попередити захворювання?

Позбутися від клубка в горлі можна, але іноді лікування проходить довго і складно, тому краще не допускати такого явища.

Щоб не відчувати клубка в горлі, потрібно:

  • Добре висипатися. Сон дорослої здорової людини має тривати 8 годин.
  • Правильно харчуватися. Надавайте перевагу продуктам, що містять багато білка, клітковини та вітамінів.
  • Займатися спортом. Не обов’язково відвідувати тренажерний зал, можна бігати, плавати, танцювати і просто гуляти. Фізична активність - завжди позитивний настрій.
  • Відпочивати. Після роботи робіть перерви. Вони допомагають позбутися перенапруження.
  • Відмовитися від шкідливих звичок. Скажіть “ні!” сигаретам і алкоголю. Вони не тільки сприяють стресам, але сильно підточують здоров’я.

Невроз горла - захворювання, від якого ніхто не застрахований. Але якщо ви відчуваєте в ділянці гортані дискомфорт, звертайтеся до нас. Ми вас уважно вислухаємо і допоможемо!

Наявко Святослав Ігорович
Автор: Наявко Святослав Ігорович Психолог | Аддиктолог Дата: 30-02-2023

Часті питання:

Який комплекс послуг ви пропонуєте з лікування?

Наша клініка надає повний комплекс послуг з лікування психіатрії:

  • Індивідуальної психологічної роботи з лікарем-психотерапевтом, 
  • сеанси гіпнотерапії,
  • медикаментозне лікування,
  • психотерапевтичний,
  • амбулаторні
  • стаціонарні реабілітаційні програми.

Основна наша відмінність від інших клінік, центрів реабілітації – комплексний підхід до проблеми – ми не надаємо лікування однієї із проблем, а доводимо лікування до розумного фіналу.

Скільки часу зазвичай їде лікар, не підкажете?

Так, ми надаємо послугу «Терміновий виїзд». Точний час, на жаль, ми назвати вам не зможемо, оскільки воно залежить від вашого місцезнаходження, а також від густини руху на дорозі. Вночі, звичайно, лікар-психолог зможе приїхати на виклик максимально швидко.

Чим допомогти близькому?

Сам факт звернення родичів по допомогу до центру вже допомагає хворому. Для нормалізації сімейних стосунків слід проводити індивідуальні та сімейні консультації з психологами.

Чи є шанс вилікуватися самостійно?

Лікуватися самому можна, ось тільки результати таке лікування не дає. Щорічно вмирають тисячі людей від різного роду захворювань, а ще більша кількість гине через пов'язані причини або в п'яному чаді потрапляють в аварії. Якби можна було лікуватися «вдома», то навколо стало набагато більше гідних людей, але поки що такого способу немає.

Я можу бути впевненим, що на роботі не дізнаються, що я проходжу у вас лікування?

Ми не надаємо інформацію про своїх пацієнтів третім особам. Наша керується затвердженим Наказом МОЗ «Про анонімне лікування в установах (підрозділах)», який говорить про те, що: «на звертаються за анонімною медичною допомогою хворих на запит заводиться індивідуальна карта амбулаторного (стаціонарного) хворого, у якому зазначаються названі хворим прізвище, вік та населений пункт проживання без пред'явлення документа, що засвідчує особу та місце роботи.»

Лікарі нашої клініки

Наявко Святослав Игоревич
Психолог, аддиктолог
Савенко Дмитрий Викторович
Психіатр, психотерапевт, Лікар вищої категорії, Кандидат медичних наук
Качан Александр Михайлович
Психіатр, нарколог
Переконаємо пацієнта і доставимо до клініки!
Не завжди залежний сам хоче проходити лікування! Ми пропонуємо допомогу наших психологів і лікарів.
personnel
Досвідчений, чутливий персонал!
Фахівці з профільною медичною освітою
095 540 14 11

Умови проживання
Palmira Mental

Клініка
Приватна психіатрія PALMIRA Mental
Психіатрія Стаціонар
Психіатрія Київ
PALMIRA Mental ВІП
Денний стаціонар
Денний стаціонар Київ
Денний стаціонар недорого
Денний стаціонар терапаія
Стаціонар
Стаціонар київ