м. Голосіївська
м. Київ, пров. Задорожний 5 К2
м. Голосіївська
м. Київ, пров. Задорожний 5 К2
095 540 14 11 цілодобова консультація
Клініка лікування психіатрії

Чому виникає генералізований тривожний розлад?

Лікування генералізованого тривожного розладу в клініці психотерапії
  • - Державна ліцензія МОЗ
  • - Комфортні умови проживання
  • - Комплексна програма лікування
  • - Кваліфіковані спеціалісти
  • - Анонімно та конфіденційно
095 540 14 11

Під генералізованим тривожним розладом мається на увазі тривога, яка виникає без будь-якої обґрунтованої причини. Навіть за найменших змін у тій чи іншій ситуації, у людини виникає тривога, а також безліч думок про те, наскільки негативними буду наслідки від цих подій. Здебільшого індивід розуміє, що особливого приводу для занепокоєння немає, проте впоратися з тривожними відчуттями він не може.

Прогресувати таке захворювання починає ближче до 30 років. Досить рідко виникає в дитячому та підлітковому віці, приблизно в 10-12 років. Найчастіше тривожний розлад з’являється разом з іншими психічними порушеннями, що може ускладнити діагностику. Для того щоб хвороба не прогресувала, необхідно звернутися до лікаря якомога раніше.

Найчастіше на такий розлад страждають міські жителі, які мають тривалі інтелектуальні навантаження, а також належать до перфекціоністів.

Варто зазначити, що тривога є невід’ємною частиною емоційної сфери. У невеликій кількості тривога може бути корисною для організму. Адже тривога є захисним механізмом і реакцією на зіткнення з небезпекою. Сьогодні людина вже не зустрічається з такою небезпекою, як дикі звірі, тому цей захисний механізм потрібен не так часто. Однак, за тих чи інших хвилюючих обставин з’являється тривога. Наприклад, під час складання іспиту чи підготовки до важливої співбесіди. Тривога є сигналом, який вимагає від нас швидкого прийняття рішень, але це не завжди буває на користь.

Як проявляється ГТР?

За наявності такого тривожного розладу характерна поява таких симптомів:

  • Наявність м’язових судом.
  • Неможливість довго всидіти на одному місці.
  • Поява проблем із зосередженістю та увагою.
  • Досить гостра реакція на ту чи іншу невизначеність.
  • Тяжкість у грудній клітці, задишка.
  • Підвищена пітливість.
  • Тахікардія.

Індивіди з таким розладом не можуть виносити навіть найменшу невизначеність, вони планують кожну хвилину свого життя. Якщо з’являється невизначеність, то у людей з ГТР починає проявлятися тривожність.

Чому виникає ГТР?

Найчастіше причиною виникнення генералізованого тривожного розладу є генетична схильність. Якщо в індивіда в роду були родичі, які страждали на такий синдром, то тоді відсоток прояву ГТР буде набагато більшим.

Також викликати тривожний розлад можуть травми голови, ураження центральної нервової системи. Тривалі стреси, наявність психічних травм, усе це позначається на психіці та може викликати тривогу.

Такі психічні захворювання, як шизотиповий розлад і депресія, можуть сприяти появі ГТР.

Отримати висококваліфіковану медичну допомогу можна в нашій клініці. Психіатри, психологи та психотерапевти мають великий досвід надання допомоги пацієнтам з ГТР. Усі фахівці мають ліцензії, які допомагають займатися цим видом надання медичних послуг.

Як ГТР впливає на мозок?

Причиною появи такого тривожного розладу є реакція на появу страху “бий або біжи”. Коли індивід перебуває в небезпеці, то в роботу включаються певні структури мозку:

Мигдалеподібне тіло. Приводить у дію вегетативну систему. У пацієнтів частішає пульс, з’являється тремтіння, задишка. Головне завдання цієї структури ліквідувати небезпеку.
Лобова кора. Ця частина мозку починає аналізувати інформацію і приймає рішення чи небезпечна ситуація.

В індивідів, у яких немає цього розладу, дві частини головного мозку працюють злагоджено. А ось у людей із ГТР, навпаки, будь-яка незначна небезпека сприймається як реальна загроза життю.

Профілактичні заходи ГТР

Незважаючи на те, що точної причини виникнення ГТР немає, існує низка досліджень, де було доведено, що постійна тривога може бути спричинена як генетичними, так і психологічними факторами. Існує низка факторів, що збільшує ризик прояву ГТР:

  1. Занижена самооцінка.
  2. Висока схильність до стресів.
  3. Зловживання курінням і розпиванням спиртних напоїв.
  4. Наявність родичів із таким розладом.

Для того щоб не погіршувати ситуацію, необхідно проводити профілактичні заходи, такі як:

  1. Заняття спортом.
  2. Уникнення конфліктних ситуацій, а також людей, які провокують скандали.
  3. Відмова від куріння й алкоголю.
  4. Здоровий спосіб життя.
  5. Відвідування психолога для вирішення виниклих проблем.

Такі неважкі профілактичні заходи допоможуть впоратися з тривожністю, а також запобігти важким наслідкам, які може викликати ГТР:

  • Соціальна ізоляція.
  • Суїцидальні настрої.
  • Психосоматичні прояви.

У нашій клініці лікарі проведуть необхідне обстеження, а також діагностику, що допоможе не тільки позбутися ГТР, а й з’ясувати справжню причину появи хвороби.

Наявко Святослав Ігорович
Автор: Наявко Святослав Ігорович Психолог | Аддиктолог Дата: 30-02-2023

Часті питання:

Який комплекс послуг ви пропонуєте з лікування?

Наша клініка надає повний комплекс послуг з лікування психіатрії:

  • Індивідуальної психологічної роботи з лікарем-психотерапевтом, 
  • сеанси гіпнотерапії,
  • медикаментозне лікування,
  • психотерапевтичний,
  • амбулаторні
  • стаціонарні реабілітаційні програми.

Основна наша відмінність від інших клінік, центрів реабілітації – комплексний підхід до проблеми – ми не надаємо лікування однієї із проблем, а доводимо лікування до розумного фіналу.

Скільки часу зазвичай їде лікар, не підкажете?

Так, ми надаємо послугу «Терміновий виїзд». Точний час, на жаль, ми назвати вам не зможемо, оскільки воно залежить від вашого місцезнаходження, а також від густини руху на дорозі. Вночі, звичайно, лікар-психолог зможе приїхати на виклик максимально швидко.

Чим допомогти близькому?

Сам факт звернення родичів по допомогу до центру вже допомагає хворому. Для нормалізації сімейних стосунків слід проводити індивідуальні та сімейні консультації з психологами.

Чи є шанс вилікуватися самостійно?

Лікуватися самому можна, ось тільки результати таке лікування не дає. Щорічно вмирають тисячі людей від різного роду захворювань, а ще більша кількість гине через пов'язані причини або в п'яному чаді потрапляють в аварії. Якби можна було лікуватися «вдома», то навколо стало набагато більше гідних людей, але поки що такого способу немає.

Я можу бути впевненим, що на роботі не дізнаються, що я проходжу у вас лікування?

Ми не надаємо інформацію про своїх пацієнтів третім особам. Наша керується затвердженим Наказом МОЗ «Про анонімне лікування в установах (підрозділах)», який говорить про те, що: «на звертаються за анонімною медичною допомогою хворих на запит заводиться індивідуальна карта амбулаторного (стаціонарного) хворого, у якому зазначаються названі хворим прізвище, вік та населений пункт проживання без пред'явлення документа, що засвідчує особу та місце роботи.»

Лікарі нашої клініки

Наявко Святослав Игоревич
Психолог, аддиктолог
Савенко Дмитрий Викторович
Психіатр, психотерапевт, Лікар вищої категорії, Кандидат медичних наук
Качан Александр Михайлович
Психіатр, нарколог
Переконаємо пацієнта і доставимо до клініки!
Не завжди залежний сам хоче проходити лікування! Ми пропонуємо допомогу наших психологів і лікарів.
personnel
Досвідчений, чутливий персонал!
Фахівці з профільною медичною освітою
095 540 14 11

Умови проживання
Palmira Mental

Клініка
Приватна психіатрія PALMIRA Mental
Психіатрія Стаціонар
Психіатрія Київ
PALMIRA Mental ВІП
Денний стаціонар
Денний стаціонар Київ
Денний стаціонар недорого
Денний стаціонар терапаія
Стаціонар
Стаціонар київ