м. Голосіївська
м. Київ, вул. Козацька 88
Пальмира Mental Клініка лікування залежностей
м. Голосіївська
м. Київ, вул. Козацька 88
095 540 14 11 цілодобова консультація

Шизоафективний розлад-симптоми, прогнози, лікування

Шизоафективний розлад амбулаторне та стаціонарне лікування у приватній психіатричній клініці.

  • Державна ліцензія МОЗ
  • Комфортні умови проживання
  • Комплексна програма лікування
  • Кваліфіковані спеціалісти
  • Анонімно та конфіденційно
095 540 14 11

ЧОМУ ВИБИРАЮТЬ НАС?

НЕ ПОТРІБНО БІГАТИ ПО КЛІНІКАХ

Весь спектр послуг в 1 місці — від обстеження та лікування до реабілітації

Сучасне лікування

Сучасне лікування

Для лікування пацієнтів використовуються міжнародні протоколи лікування, тільки якісні сертифіковані лікарські препарати;

Фахівці

Фахівці

Фахівці клініки регулярно проходять курси підвищення кваліфікації, беруть участь у наукових конференціях та обмінюються досвідом та знаннями із закордонними колегами.

Цілодобово

Цілодобово

Медцентр працює цілодобово, а фахівці можуть виїхати додому до хворого у будь-який час дня та ночі;

Анонімність

Анонімність

Лікування хворих проводиться без постановки на облік та зі збереженням їх конфіденційності;

24/7

24/7

Служба підтримки хворих доступна цілодобово;

Медична ліцензія

Медична ліцензія

Ми ліцензована психіатрична виїзна служба в Києві, яка має право надавати професійну медичну допомогу вдома у пацієнта;

Приїдемо в будь-який район

Приїдемо в будь-який район

Виїзд - цілодобово

Виїзд - цілодобово

Кваліфіковані медсестри

Кваліфіковані медсестри

Дотримання асептики

Дотримання асептики

Шизоафективний розлад - ендогенний психічний розлад, що поєднує в собі ознаки шизофренії та афективного розладу. Характеризується аномальними процесами мислення та дерегульованими емоціями.

Особливості розладу

Шизоафективний розлад належить до станів, коли одночасно в структурі психічного розладу наявні як порушення настрою ( депресія або підвищений настрій), так і ознаки продуктивних симптомів шизофренії у вигляді марення або галюцинацій. Однак, сама по собі психопродуктивна симптоматика (марення і обмани сприйняття) не є стійкою, швидко і безслідно проходить і не залишає після себе емоційно-вольових змін. Розлад має високий поліморфізм симптомів, тобто може протікати різноманітно.

Залежно від картини хвороби розрізняють: депресивні, маніакальні, змішані типи шизоафективного розладу. У сучасній класифікації хвороб МКХ-10 шизоафективний розлад має шифр.

Успішність лікування

Шизоафективний розлад має сприятливий прогноз у плані нападу хвороби - як правило, хворобливий стан за адекватної терапії повністю минає. Однак, за хронічного перебігу і відсутності профілактики, напади можуть повторюватися.

Не менше половини з усіх, хто звертається до психіатрів, психотерапевтів і психологів по допомогу, мають різного ступеня вираженості афективні розлади.

Чим ШР відрізняється від шизофренії

Істотною відмінністю шизоафективних станів від шизофренії є те, що після виходу з хворобливого стану не спостерігаються “негативні” симптоми шизофренічного спектра (зміни особистості, апатія, емоційне збідніння, зниження вольової активності). Тобто пацієнт повертається у свій колишній “дохворобливий” стан і продовжує бути соціально активним: працює, навчається.

Людина з шизоафективним розладом страждає як від психозів, так і від коливань настрою. Цей стан може сприйматися як заплутаний і драматичний, і являти собою великий ризик, якщо хвороба протікає без контролю. Для цього розладу існує медична допомога.

Диференціювати шизоафективний розлад потрібно насамперед із шизофренією та біполярним афективним розладом ( маніакально-депресивним психозом). Спільним із шизофренією може бути наявність марення, галюцинацій, втрата соціалізації, негативна симптоматика, із біполярним афективним розладом - наявність депресії (часто) і гіпоманії ( рідше), а також змішаних станів.

Залежно від переважання тих чи інших ознак розрізняють такі види шизоафективних розладів:

  • Депресивно-маячний (депресивно-параноїдний синдром);
  • Маніакально-маячний (маніакально-параноїдний синдром);
  • Змішаний.

Розлад має хронічний перебіг із вираженими періодами загострення і ремісії. Діагноз ставлять на підставі наявності симптомів шизофренії (особливо негативних), що проявляються на тлі біполярного розладу (особливо часто депресії), які проявляються щонайменше два тижні.

Як лікують ШР?

Медикаментозна терапія шизоафективного розладу також має бути комбінованою, вона полягає в застосуванні антипсихотиків і нормотиміків, за наявності депресії до основної терапії приєднуються антидепресанти. У разі розладів сну може бути показано снодійне, зазвичай коротким курсом. Поза загостреннями пацієнт приймає підтримуючу терапію. Також після купірування гострого стану проводять реабілітаційні заходи, такі самі, що й лікування шизофренії, - головним чином психотерапію, спрямовану на відновлення соціалізації.

Фещук Павел Петрович
Автор: Фещук Павло Петрович Психіатр, головний лікар клініки Дата: 30-02-2023

СТАЦІОНАРНЕ ПСИХІАТРИЧНЕ ВІДДІЛЕННЯ

Стаціонарне психіатричне лікування у приватній психіатричній клініці "PALMIRA Mental" надає максимальний результат, оскільки клієнт перебуває під наглядом дипломованих спеціалістів 24 години на добу. Це дає змогу провести 100% діагностику та підібрати максимально ефективну стратегію лікування. В клініці створені всі умови проживання, що відповідають преміум-класу. Усі палати обладнані всіма необхідними зручностями: телевізор, електрочайник, кулер з водою і т.д. Кількість клієнтів у палаті 1-2-3 особи. Також ми пропонуємо 3-разове харчування, кориговане дієтологом.

АМБУЛАТОРНЕ ПСИХІАТРИЧНЕ ВІДДІЛЕННЯ

Амбулаторне психіатричне лікування у приватній психіатричній клініці "PALMIRA Mental" дає змогу провести повну діагностику, обстеження, отримати консультацію лікаря-психіатра, призначення амбулаторної програми лікування, регулярний прийом лікаря-психіатра, корекцію препаратів, консультування.

Також варто пам'ятати, що не всі психіатричні захворювання піддаються амбулаторному лікуванню, і іноді все ж краще лягти в стаціонар для досягнення швидкого результату лікування.

Наша психіатрична клініка була відкрита в 2015 році. На даний момент ми є провідною приватною психіатричною клінікою в Києві, з успішним досвідом лікування понад 200 психіатричних захворювань.

Лікарі нашої клініки

Пoпандoпулo Павел Никoлаевич
Нарколог-психіатр, головний лікар
Фещук Павел Петрoвич
Нарколог — психіатр, анестезіолог.
Савенко Дмитрий Викторович
Психіатр, нарколог, психотерапевт, Лікар вищої категорії, Кандидат медичних наук
Корошниченко Дмитрий Николаевич
Психіатр, нарколог, психотерапевт, Лікар вищої категорії, Кандидат медичних наук

Відгуки Palmira Mental

Здрастуйте, мене звати Наталя, мені 27 років. Ніколи не думала, що зі мною може статися щось подібне. перекинувся після пологів, коли на зміну післяпологовому стресу прийшов біполярний розлад. я не хотіла зустрічатися з друзями, стала байдуже ставитися до чоловіка та новонародженого сина. З того часу пройшов уже рік, я почуваюся чудово і дуже дякую фахівцям клініки за те, що допомогли мені подолати цей стан. Завдяки їхньому професіоналізму та підходу я знову можу радіти життю та насолоджуватися материнством.

Ім'я: Наталя С.
Дата: 27.05.2023
Оцінка: 4/5

Ніколи раніше не залишав відгуки на сайтах, тому що вважав, що це повне марення. Через перенесене потрясіння у нього почалися проблеми зі сном. Однак, інтуїтивно зупинившись на клініці PALMIRA Mental, коли ти у розпачі, то віриш абсолютно кожному позитивному відкликанню, готовий ухопитися за кожну соломинку. Зізнаюся, що курс лікування був досить довгим та морально непростим, але завдяки персоналу медичного центру та їх підтримці ми впоралися. Я дуже дякую клініці PALMIRA Mental, бажаю процвітання та вдячних пацієнтів!

Ім'я: Микола Т.
Дата: 27.05.2023
Оцінка: 4/5

Здрастуйте, мене звуть Юрій і моя дружина довгий час страждає на біполярні розлади. Скажу вам, що за 10 років ми були в багатьох лікарів і перепробували не один десяток лікувальних схем, так, були періоди поліпшення, але згодом все поверталося з новою силою. Вона тікала з дому, в агресивному стані могла нашкодити собі, це дуже страшно, повірте. Це був глухий кут, я не знав що мені робити, куди бігти, в які двері стукати. Порятунком для нашої родини стала PALMIRA Mental, звичайно, дива не відбулося, але за весь час лікування у клініці я бачу позитивні зміни у стані дружини. Це ще далеко не фінішна пряма, але сподіваюся, що завдяки професіоналізму лікарів PALMIRA Mental ми зможемо подолати цю недугу.

Ім'я: Юрій Г.
Дата: 27.05.2023
Оцінка: 4/5

Умови проживання

КЛИНИКА
частная психиатрия PALMIRA Mental
психиатрия стационар
психиатрия киев

В нашій клініці можна отримати допомогу при будь-яких психічних захворюваннях — легких і важких, характерних для дітей і літніх людей, які протікають довго чи тільки недавно виявлені.