м. Голосіївська
м. Київ, пров. Задорожний 5 К2
м. Голосіївська
м. Київ, пров. Задорожний 5 К2
095 540 14 11 цілодобова консультація
Клініка лікування психіатрії

Емоційне вигоряння Лікування емоційного вигоряння

Лікування емоційного вигоряння у приватній клініці психіатрії та психотерапії
  • - Державна ліцензія МОЗ
  • - Комфортні умови проживання
  • - Комплексна програма лікування
  • - Кваліфіковані спеціалісти
  • - Анонімно та конфіденційно
095 540 14 11

Дратівливість, проблеми зі здоров’ям, фізичне виснаження, втрата інтересу до роботи, зниження самооцінки, апатія, почуття провини - основні симптоми професійного вигорання.

Синдром спостерігається в багатьох людей, серед яких поліцейські, керівники, менеджери з продажу і навіть медики - тобто ті, хто через свою роботу регулярно контактує з людьми. Несвоєчасне звернення по допомогу може призвести до появи депресій, на лікування яких йде багато часу.

Які бувають форми захворювання?

Стан ділиться на два види:

  1. Фізіологічні. Головний біль, коливання ваги, небажання приймати їжу, задишка і втома, яка відчувається день у день - симптоми фізіологічної депресії.
  2. Психологічні та поведінкові. Це стан, коли людину не полишає відчуття самотності, знижується самооцінка і пропадає інтерес до роботи. Усе валиться з рук, з’являється почуття провини і виникає апатія.

Симптоми депресії та професійного вигорання дуже схожі між собою. Тому поставити правильний діагноз може тільки професіонал. У людини, яка має депресію, страждають усі сфери життя. Пацієнт із професійним вигоранням має проблеми у сферах, пов’язаних із роботою.

Щоб поставити правильний діагноз, ми спілкуємося з пацієнтом. Звертаємо увагу на його скарги, уточнюємо, чи страждає він на хронічні хвороби і які препарати приймає. Обов’язково розмовляємо про роботу.

Симптоми залежно від фази вигорання

Професійне вигорання відбувається не одразу, а поступово. Залежно від симптомів можна визначити стадію “захворювання”.

Перша фаза

Спочатку виникає перша фаза емоційного вигорання, яка характеризується підвищеною працездатністю і прихильністю до роботи. Однак уже на цій стадії стресу з’являються попереджувальні симптоми:

  • нездатність відключитися;
  • відчуття незамінності;
  • знецінення роботи інших членів команди;
  • підвищені очікування;
  • гіперактивність;
  • уникнення розчарувань.

На початковій стадії вигорання робота стає основною метою життя. Людина розмовляє тільки про неї, у телефоні тримає контакти людей, які мають стосунок до її діяльності тощо.

Після перших “дзвіночків” з’являються симптоми виснаження: енергія вичерпується і з’являється занепокоєння. Сон пропадає, а сприйнятливість до нещасних випадків збільшується.

Друга фаза

На другій фазі професійного вигорання людина починає менше цікавитися роботою, через що падає продуктивність.

Симптоми зниження залученості в роботу:

  • регулярно відвідують думки про звільнення;
  • падає самооцінка;
  • мотивація зводиться до мінімуму;
  • людина почувається рабом;
  • з’являються негативні почуття до колег, керівництва, ділових партнерів;
  • відсутнє співчуття;
  • з’являється холодність і цинізм;
  • перші проблеми в сім’ї.

Цікаво те, що на цій стадії професійного вигорання людина чудово почувається у вільний час.

При професійному вигоранні значно знижується продуктивність. Людина багато чого забуває і робить помилки. Починаються проблеми, з якими складно впоратися.

Симптоми зниження продуктивності:

  • збільшення забудькуватості;
  • незібраність;
  • поява невпевненості;
  • проблеми з концентрацією;
  • зниження фізичної стійкості;
  • зниження розумової працездатності.

За такого стану людині складно ухвалювати рішення і вирішувати складні завдання.

Третя фаза

Якщо в другій фазі людина просто не хоче працювати, то під час переходу вигорання в третю стадію у пацієнта починаються проблеми у всіх сферах.

На цьому етапі вигорання з’являється байдужість - вона помічається у всіх сферах життя. Людині вже не цікаві її хобі, вона стає менш зацікавленою у стосунках із партнером і сім’єю. Також відключається від соціальних зв’язків і поступово стає самотньою

Навіть під час відпустки “вигорілий” пацієнт не може зосередитися на чомусь цікавому. Тому курорт може бути додатковим джерелом стресу. На третій фазі також спостерігається часте споживання алкогольних напоїв і нікотину.

У людини, яка страждає на професійне вигорання, з часом збільшується внутрішнє занепокоєння. У всіх бідах вона починає звинувачувати себе або когось із близьких людей. У першому випадку спостерігається підвищена тривожність, млявість, песимізм; у другому - агресія, нетерпимість до начальства і колег по роботі.

Чому людина відчуває професійне вигорання: причини

Ми живемо у світі, який висуває завищені вимоги до людей, що часом сильно перевантажує людину. Стрес виникає, якщо з’являються серйозні проблеми на роботі або в родині. На жаль, не всі люди розуміють, що в них починаються проблеми і що їм потрібна допомога, тому продовжують працювати, не звертаючись по допомогу до фахівця. Досягнувши піку, людина не може “йти” далі. Спустошення, розчарування, виснаження, вигорання - те, що вона відчуває.

Причини такого стану:

  • Підвищені очікування. Щоб не вдарити обличчям у бруд, хочеться зробити роботу ідеально, на жаль, це не завжди виходить.
  • Брак часу. Іноді через велику кількість завдань не вистачає часу на їх вирішення. Це негативно позначається на людині.
  • Проблеми в колективі. Непорозуміння можуть бути не тільки з колегами, а й начальством.
  • Невміння сказати “ні”. Деякі наші пацієнти готові були брати завдання в роботу, навіть якщо в них зовсім не залишалося для цього часу.
  • Зацикленість на роботі. Часто трудоголізм призводить до професійного вигорання.

До такого стану також призводять низькі зарплати, нецікаві завдання, погані умови праці та невміння розставляти пріоритети.

Поганий фізичний стан - основна причина звернення по медичну допомогу. Після проведення діагностики людину направляють до психіатра. Емоційне виснаження може бути причиною виходу на лікарняний.

Професійне вигорання - лікування в нашій клініці

Синдром вигорання визначається не як захворювання, а як фактор, що впливає на здоров’я людини. Оскільки він може призвести до депресії, потрібно вчасно звертатися по допомогу.

У своїй роботі ми використовуємо індивідуальний підхід, адже кожен пацієнт особливий. Спочатку пацієнт проходить тестування і на підставі отриманих результатів ми встановлюємо діагноз. Якщо підтверджується синдром професійного вигорання, лікування триває терапією.

Лікування обирається залежно від симптомів:

  • психотерапія;
  • фізіотерапія;
  • фармакотерапія (використовується у важких випадках).

Психотерапевтична допомога включає три види терапії: інтерперсональну, когнітивно-поведінкову терапію і практику усвідомленості. Завдання нашого фахівця - допомогти пацієнтові знайти неправильні моделі мислення і навчитися вирішувати проблеми.

Пацієнт займається з психологом шість разів на тиждень і з психіатром тричі на тиждень. Неділя - час для відпочинку. Пацієнти також можуть вирушити на екскурсію, але в супроводі працівника нашої клініки.

У нашій клініці багато уваги приділяється спорту. Він добре себе зарекомендував під час лікування професійного вигорання. Спортивні заняття включають у себе прогулянки просто неба, катання на велосипедах, скандинавську ходьбу та плавання. Усі спортивні заняття проходять під наглядом досвідченого тренера. Фізичні та душевні вправи допомагають позбутися професійного вигорання та сприяють швидкому відновленню.

Якщо ви вже з понеділка мрієте про п’ятницю, не можете заснути через те, що в голові розв’язуєте робочі задачки, а прокрастинація стає звичною справою, звертайтеся по професійну допомогу. Ми уважно вас вислухаємо і підберемо необхідне лікування. Уже дуже скоро на зміну апатії прийде наснага, а дратівливість заміниться спокоєм. Ви відчуватимете радість під час спілкування з колегами, і у вас знову з’явиться мотивація.

Наявко Святослав Ігорович
Автор: Наявко Святослав Ігорович Психолог | Аддиктолог Дата: 30-02-2023

Часті питання:

Який комплекс послуг ви пропонуєте з лікування?

Наша клініка надає повний комплекс послуг з лікування психіатрії:

  • Індивідуальної психологічної роботи з лікарем-психотерапевтом, 
  • сеанси гіпнотерапії,
  • медикаментозне лікування,
  • психотерапевтичний,
  • амбулаторні
  • стаціонарні реабілітаційні програми.

Основна наша відмінність від інших клінік, центрів реабілітації – комплексний підхід до проблеми – ми не надаємо лікування однієї із проблем, а доводимо лікування до розумного фіналу.

Скільки часу зазвичай їде лікар, не підкажете?

Так, ми надаємо послугу «Терміновий виїзд». Точний час, на жаль, ми назвати вам не зможемо, оскільки воно залежить від вашого місцезнаходження, а також від густини руху на дорозі. Вночі, звичайно, лікар-психолог зможе приїхати на виклик максимально швидко.

Чим допомогти близькому?

Сам факт звернення родичів по допомогу до центру вже допомагає хворому. Для нормалізації сімейних стосунків слід проводити індивідуальні та сімейні консультації з психологами.

Чи є шанс вилікуватися самостійно?

Лікуватися самому можна, ось тільки результати таке лікування не дає. Щорічно вмирають тисячі людей від різного роду захворювань, а ще більша кількість гине через пов'язані причини або в п'яному чаді потрапляють в аварії. Якби можна було лікуватися «вдома», то навколо стало набагато більше гідних людей, але поки що такого способу немає.

Я можу бути впевненим, що на роботі не дізнаються, що я проходжу у вас лікування?

Ми не надаємо інформацію про своїх пацієнтів третім особам. Наша керується затвердженим Наказом МОЗ «Про анонімне лікування в установах (підрозділах)», який говорить про те, що: «на звертаються за анонімною медичною допомогою хворих на запит заводиться індивідуальна карта амбулаторного (стаціонарного) хворого, у якому зазначаються названі хворим прізвище, вік та населений пункт проживання без пред'явлення документа, що засвідчує особу та місце роботи.»

Лікарі нашої клініки

Наявко Святослав Игоревич
Психолог, аддиктолог
Савенко Дмитрий Викторович
Психіатр, психотерапевт, Лікар вищої категорії, Кандидат медичних наук
Качан Александр Михайлович
Психіатр, нарколог
Переконаємо пацієнта і доставимо до клініки!
Не завжди залежний сам хоче проходити лікування! Ми пропонуємо допомогу наших психологів і лікарів.
personnel
Досвідчений, чутливий персонал!
Фахівці з профільною медичною освітою
095 540 14 11

Умови проживання
Palmira Mental

Клініка
Приватна психіатрія PALMIRA Mental
Психіатрія Стаціонар
Психіатрія Київ
PALMIRA Mental ВІП
Денний стаціонар
Денний стаціонар Київ
Денний стаціонар недорого
Денний стаціонар терапаія
Стаціонар
Стаціонар київ